CNC Makinesi - Nasıl yükseltilir?

2019-05-07

Yükseltme nasıl yapılır   Cnc makinesi?

CNC makine modifikasyonu, eski nümerik kontrol ekipmanını yenilemek için özellikle küçük işletmeler için yaygın imalat ekipman tasarımlarından biridir, sadece ekipman yükseltme maliyetinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda işletme verimliliğini ve ürün kalitesini de artırabilir.

Ancak, sayısal kontrol reformunun kurumsal ekipmanı kolay değildir. Dürüst olmak gerekirse, bu karmaşık bir iştir, Şimdi birlikte dönüşüm hakkında konuşalım.

CNC takım tezgahı dönüşümü iki duruma ayrılmıştır, biri CNC olmayan takım tezgahıdır; Diğeri, CNC dönüşümü için CNC takım tezgahlarıdır ve ilki, ikincisinden çok daha zordur;

Cnc makinesi

01 CNC sistem seçimi

Ne tür bir CNC sistemi seçimi, sadece dönüşümünüzün maliyetini belirlemekle kalmaz, aynı zamanda dönüşümün kalitesini belirlemek için, mevcut piyasadan, bu CNC sistemlerinden kabaca başlayabiliriz.

Bir Japonya Fanuc sayısal kontrol sistemi, sistem kararlıdır, konvansiyonel stabiliteye göre inek kuvveti, sistemin kendisinin veya talebin çalışmasının çevreye güçlü bir adaptasyon kabiliyeti olup olmadığı, daha önemlisi, artık bir çok üniversite öğretim materyalinin Fanuc sistemine dayanarak yazılmasına dayanmaktadır. Birçok mezun bu sistemde ustalığa sahip, belli bir dereceye sahipse, işe alım eğitimindeki girişim çok daha düşük bir maliyete sahip olacak, aynı zamanda, faktörlerin etnik nefretine bakılmaksızın, sistem seçiminin avantajlarından biri. bana bir sistem önerdi.

B, almanya'nın Siemens sayısal kontrol sistemi, Bu sistem aynı zamanda pek çok insan sistemin ana akışını, istikrarını ve güçlü doğallığını seçmeye isteklidir, ancak ben çok tatmin edici olmadığı bir yer var, bu sistem için sert çevrenin kullanılması .

Cnc makinesi

02 Motor seçimi

Motor seçimi çok önemlidir, özellikle tezgahların CNC dönüşümü için, birçok faktörü göz önünde bulundurmamız gerekir.

A. kesme kuvveti, ne tür bir alet, ne tür işleme, ne tür malzeme vb;

B. Kılavuz rayın, hat rayının veya kızak rayının besleme yönü nedir? Bu, iletim verimliliğinde tamamen farklıdır; bu, motor gücünün aynı olmadığı anlamına gelir;

C. Kaldırma milinin motorunun mil hareket mekanizmasının ağırlığını dengelemesi gerekir mi?

D. Mekanizma kaymasını önlemek için, kaldırma mili motorunun motorunu kilitleme freni ile seçmek gerekli midir?

Motor seçimi belli bir dereceye kadar makine seçimi, takım tezgahı hareket ettirilebilse de, eğer seçim iyi değilse, tabii ki, söz konusu ikisinin normal kullanımına uyup uymadığını belirler. Çok fazla hesaplama ve kontrol, bu çok basit bir iş veya çok fazla teknik içerik değil.

Cnc makinesi

 

03 makine modifikasyonu

Birçok eski ekipman için, kullanımları çoğunlukla slayt kılavuz mekanizmasını ve T vidalı aktarma yolunu besleyebilir, bu yol çok pratik değildir ve sayısal kontrol sisteminin yeniden inşasıdır, bu nedenle genellikle yönünü planlamak için belli bir ölçüde yapacağız. besleme tahrik mekanizmasının özellikle tahrik vidası ve motor bağlantısı, sabit motor vb. yapılarının yeniden işlenmesinde rol oynaması muhtemeldir ve parçaların artması ve bu yapıların artmasının da tam olarak verilmesi gerekir. Orijinal yapı ve mekanın sınırlamalarını göz önünde bulundurarak, bu çok zahmetli bir şey.

Cnc makinesi

 

CNC Makinesinde reform yapmak çok zor olsa da, maliyetten tasarruf etmek için yine de yapmamız gerekiyor.

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Rm306, ZhiMei Uzay, 2. Yok., Lixin Rd, Fuyong Kasabası, Shenzhen, Çin, 518103

Email

info@rapiddirect.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-85276703

Business Phone : 86-0755-85276703

Çalışma zamanı :9:00-18:30(Beijing Saat)

contact us