Enjeksiyon Kalıplama-El Yapımı Modeli

2019-05-23

Enjeksiyon Kalıplama-El Yapımı Modeli

Enjeksiyon Kalıplama   Açma yöntemleri; paket kalıp, fırça kalıbı (ayrık kalıp, üç boyutlu kalıp, düz kalıp), karar vermek için ürünün boyutuna dayanan perfüzyon kalıbıdır.

enjeksiyon kalıplama

Kalıp paketleme: önce kalıbı 3 ~ 5 mm kalınlığında toprak tabakası ile kaplayın ve alçı kaplayın. Toprak lekelerini ve küflenmeyi giderin. Karıştırılan silika jeli ve sertleştirme maddesini kalıp kaplamasına dökün ve bir kalıba katılaştırın.

Fırça kalıbı: genel olarak çok katmanlı kalıbın gereksinimlerine göre üç kat fırça, kalıbın vakumlu fırçanın ilk katı, yerinde fırça. İkinci kat gazlı bez. Üçüncü kapak yüzeyi katılaşır.

Kalıp dökümü: Karışık silika jeli ve sertleştirme maddesini iyi modellerin kaplarına dökün ve ardından şekle sokarak katılaşın. Bazıları direkt olarak kalıp tipinin dışına çıkamaz, aynı zamanda üretimi pürüzsüzleştirmek için kesilmelidir.

El silikonu düşük viskozite, iyi likidite, iyi çalışma, küçük büzülme, deformasyon olmaz, binde iki parça halinde büzülme özelliğine sahiptir. Büyük büzülme, ürünlerin üretimi küçülecek, diğer sıvılar deformasyondan sonra katılaşarak, yüksek sıcaklık direncine dönecektir.

enjeksiyon kalıplama

 

Enjeksiyon kalıplama el plaka kalıbı ve CNC el plaka işleme arasındaki fark:

1. İşleme yöntemlerinde farklılıklar:

Torna işleme bir el gong gerektirir ve vakumlu kaplama, orijinal bir versiyon haline getirmek ve daha sonra replikasyon için orijinal kopyaya göre bir silikon kalıp yapmaktır.

2.   Malzeme farklılıkları:

ABS, PP, akrilik ve vakum filmi gibi genel malzemelerin genel üretiminin el plakası, plastik enjeksiyon kalıplama sunan ABS, PP, akrilik malzemeler gibidir.

3. İşlem süresindeki farklılıklar:

Vakumlu kaplama, silikon bir kalıp yapıldığı sürece çoğaltılabilir. Genellikle, bir silikon kalıp CNC işlemeden çok daha hızlı olan 8-15 ürün üretebilir.

4. Doğruluktaki fark:

CNC işlemenin hassasiyeti vakumlu kaplamaya göre çok daha yüksektir.

5. Yüzey işlemede farklılıklar:

El plakası modelinin yüzey işlemi yağ püskürtme gibidir. Genel olarak, CNC tarafından yapılan el plakası yağ püskürtmeden sonra fırında kurutulurken, vakumla kaplanmış el plakası sadece doğal olarak havayla kurutulabilir.

Enjeksiyon Kalıplama Önemi

Kalıp üretimi için enjeksiyonlu kalıplama, kalıp üretiminin doğruluğunu ve bir anlamda bütün kalıp üretim sürecini teşvik etmek için kullanım sürecinde kalıbın kullanım etkinliğini arttırır. Hassas enjeksiyon kalıbının geliştirilmesinde, tasarım maliyeti bir dereceye kadar azaltılır ve kalıbın üretim verimliliği ve kalitesi iyileştirilir. Halen ülkemizde ekonominin gelişiminde sürekli, ülkemizde hassas enjeksiyon kalıpları hala başlangıç ​​aşamasında, bu nedenle geleceğin gelişiminde hassas plastik enjeksiyon kalıp gelişimi belli bir ilerleme olacak, böylece hassas olur Enjeksiyon kalıplama üretim teknolojisi bir dereceye kadar belli bir gelişim sağladı ve geliştirdi, bu nedenle bir anlamda kalıp imalatı ve ilerlemesinin gelişimini büyük ölçüde artıracak, aynı zamanda sosyal ilerlemeyi ve ekonomik kalkınmayı da teşvik edecektir. Ayrıca,     RD'de size yüksek kalitede özel ürünler verilecek   plastik kalıp hizmetleri.

enjeksiyon kalıplama

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Rm306, ZhiMei Uzay, 2. Yok., Lixin Rd, Fuyong Kasabası, Shenzhen, Çin, 518103

Email

info@rapiddirect.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-85276703

Business Phone : 86-0755-85276703

Çalışma zamanı :9:00-18:30(Beijing Saat)

contact us