3B Baskı Kamyonu

Servis Detayları
Marka RapidDirect
Menşei ülke Shenzhen Çin
Ödeme & teslimat koşulları
Fiyat teklifi tartışılabilir
Minimum sipariş 1
Ortalama teslim süresi pazarlık etmek
Ödeme şekli T / T, PayPal, Western Union, Visa

3D baskı teknolojisi

3d baskı

SLS / SLM

SLM fikri ilk olarak 1995'te Almanya'daki Fraunhofer Enstitüsü tarafından öne sürüldü. SLS ve SLM prensibi 3d baskı teknolojisine benzer ve yapışkan bir lazer ışını olarak değiştirilir. Yüksek güç yoğunluklu lazer ışını, yatay yayılmış toz merdane metal tozu kiremitinin ilk alt tabaka işleme odasına başlamadan önce tarayın ve ardından lazer ışını, toz alt tabakasını eritmek için seçici olarak mevcut kontur bilgisi katmanına göre gerçekleştirilecektir Geçerli katmanın ana hatlarını hesaplayın ve daha sonra işlenmesi için bir sonraki katmana aktarılır, bu nedenle işlem katmanları bitmiş parçaların işlenene kadar.

Ana malzemeler: plastik, balmumu, seramik, metal tozu

Avantajları: karmaşık parçalar desteksiz olarak hazırlanabilir.

Dezavantajları: Yapışkanın döşeme yoğunluğundan dolayı, bazı 3B teknolojisi ürünlerinin yoğunluğu yüksek değildir.

 

3DP

3DP, aynı zamanda yapışkan jet, mürekkep püskürtmeli toz baskı olarak da bilinir. Bu 3D baskı teknolojisi, geleneksel iki boyutlu inkjet baskı ile en yakından çalışır. SLS işlemine benzer şekilde, 3DP teknolojisi de tozu bir bütün halinde birleştirerek parçalar yapar, ancak lazer eritme yoluyla değil, yapıştırma işlemini tamamlamak için nozülden çıkarılan bağlayıcı ile de bağlanır.

3D baskı teknolojilerinden biri olan 3DP teknolojisi, SLS, FDM ve diğer yaygın kullanılan hızlı prototipleme teknolojisinden sonra en umut verici hızlı prototipleme teknolojisidir.3DP, birçok mükemmel 3D baskı şirketinin dikkatini çekti.

Ana malzemeler: kuvars kumu, seramik tozu, alçı tozu ve diğer toz sarf malzemeleri

Avantajları: Lazer ve diğer yüksek maliyetli bileşenler, düşük maliyetli ve kullanımı ve bakımı kolay; Hızlı işlem hızı; Sarf malzemeleri ve biçimlendirme malzemelerinin fiyatı nispeten ucuzdur ve baskı maliyeti düşüktür.

 

FDM

FDM Sigortalı Birikim Modellemesi için kısaca. Teknoloji, Amerikalı bilim adamı Scott Crump tarafından 1988 yılında geliştirildi. FDM teknolojisini genel bir şekilde anlamak için, malzemeleri xy yönünde hareket edebilen bir nozül yoluyla atılan ve sonunda oluşan sıvı halde sıvı halde eritmek için yüksek sıcaklık kullanır. üç boyutlu uzayda üç boyutlu nesneler.

Ana malzemeler: polipropilen, ABS döküm balmumu, vb

Avantajları: Düşük maliyetli, basit yapı, hammadde kullanımında yüksek verimlilik.

Dezavantajları: nispeten yavaş kalıplama hızı, tıkanmaya yatkın meme, uygun olmayan bakım.

 

SLA

SLA stereoskopik litografi teknolojisi, ışığa duyarlı reçineyi hammadde olarak alır ve sıvı ışığa duyarlı reçinenin yüzey noktasını parçanın her bir katman bölümünün bilgisine göre taramak için bilgisayar tarafından kontrol edilen USES lazer kullanır. Taranan alandaki reçine ince tabakası bir fotopolimerizasyon reaksiyonu üretir ve katılaşarak parçanın ince bir tabakasını oluşturur. İlk kat kürlendikten sonra, tezgah altında bir kalınlık katmanı hareket ettirin ve daha sonra üç boyutlu bir katı model elde edilene kadar önceden kürlenmiş reçine yüzeyine yeni bir sıvı reçine katmanı uygulayın. Bu yöntem, hızlı şekillendirme hızı, yüksek otomatizasyon, keyfi karmaşık şekil ve yüksek boyutsal hassasiyet avantajlarına sahiptir ve temel olarak karmaşık ve yüksek hassasiyetli ince iş parçasının hızlı prototiplemesinde kullanılır.

Ana malzemeler: sıvı ışığa duyarlı reçine, vb

Avantajları: Yüksek kalıplama hassasiyeti; Parçaların sinterleme yoğunluğu iyidir.

Dezavantajları: takip işlemlerinde sorun; İkincil kür ciddi bir sorundur.

 

   3d baskı ürün show

3d baskı

 

Fabrika gösterisi

3d baskı

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Rm306, ZhiMei Uzay, 2. Yok., Lixin Rd, Fuyong Kasabası, Shenzhen, Çin, 518103

Email

info@rapiddirect.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-85276703

Business Phone : 86-0755-85276703

Çalışma zamanı :9:00-18:30(Beijing Saat)

contact us