3D Baskı Takıları

Servis Detayları
Marka RapidDirect
Seri numarası ABS
Menşei ülke Shenzhen Çin
Ödeme & teslimat koşulları
Fiyat teklifi tartışılabilir
Minimum sipariş 1
Ortalama teslim süresi pazarlık etmek
Ödeme şekli T / T, PayPal, Western Union, Visa

3d baskı takı nasıl yapılır

3d baskı

3D kalıp tasarımı

Benzersiz bir tasarım benzersiz mücevher oluşturmanın ana yollarından biridir. Kullanıcılar, 3D modelleme yazılımıyla ideal bir alyans modeli tasarlayabilir ve daha sonra kuyumcuya gönderebilir. Yazılım modelleyerek kendi modelinizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bunun önemi yoktur. Takı tasarımcısına fikrinizi söylediğiniz sürece, tasarımcı, fikrinize göre el ile modeli tasarlamanıza yardımcı olacak ve nihayet memnun kalana kadar görmeniz için üç boyutlu bir efekt şeması oluşturacaktır.

3D baskı mum kalıbı

Mücevher malzemesi genellikle değerli metaldir ve 3D metal yazıcı, bu tür karmaşık ve karmaşık küçük ürünlerin üretimi için uygun değildir. Şu anda, balmumu döküm işlemi hala kullanılmaktadır ve en kritik balmumu kalıbı 3D baskı teknolojisi ile yapılmaktadır. Kuyumculuk endüstrisi genellikle şu anda en yüksek doğruluğa sahip 3D baskı teknolojisi olan DLP ışıkla sertleşen 3D yazıcıyı kullanır. Özel sıvı ışığa duyarlı reçine balmumu sarf malzemesini kullanarak, mikron seviyesine kadar hassasiyetle mükemmel bir balmumu kalıbı üretilebilir ve küçültme tasarımı çok ince bir şekilde yapılabilir.

 

Bitki balmumu ağacı

Kayıp balmumu dökümü işleminin yüksek verim ve verimini sağlamak için genellikle çok sayıda nihai ürün birlikte dökülür. Bir sonraki adım, modelleri bir araya getirmek.

3d-baskılı balmumu kalıbının fazla destek hatlarından kesilmesi, sonra artık reçineyi gidermek için izopropanol ile temiz çalkalanması gerekir. Ağaç dikerken, üstte hafif, altta ağır ağırlık ilkesini takip edin. Çubuğun bir ucunu halkaya ve diğer ucunu ana çubuğa eritmek için bir lehimleme demiri kullanılır, bu da kuyumculuk endüstrisinde balmumu ağaçları dikimi olarak bilinen bir adımdır.

Döküm kalıp yapmak

Bu adıma başlamadan önce, sonraki döküm için gereken metal miktarını tahmin etmek için balmumu ağacının tartılması gerekir.

A. Mix alçı macunu

Genel olarak, kuyumculuk imalatında alçı küfü kullanılır ve alçı hazırlamada bir vakum karıştırıcı kullanılır. Kabarcıkları önlemek için içindeki gaz tutkal çubuğundan sonra ekstre edilebilir. Oran 1KG alçı tozu + 350 ~ 400ML saf sudur (su sıcaklığı 20 ~ 28 ℃).

B. Enjeksiyon

Daha sonra, balmumu ağacı dikey olarak özel bir çelik kabın içine ortalanır ve hazırlanan alçı macunu bir vakum karıştırıcısına dökülür. Derz süresi 9 dakika içinde kesinlikle kontrol edilmeli ve kürlenme için 20-30 dakika boyunca vakumda kalmalıdır. Alçı kalıbı alınmadan önce çıkarın ve oda sıcaklığında 3 saat bekleyin.

C. Kalsine edilerek nem alma

Balmumu kalıpları ayrıca dökme işlemi sırasında da buharlaşabilmektedir, ancak mücevherin dokusunun hassaslığı ve karmaşıklığı nedeniyle, alçı kalıbının performansını arttıran dökümden önce balmumu çıkarmak gerekmektedir.

Dökme döküm

Hesaplanan metal miktarını eritip vakumladıktan sonra, basınç uygulayın ve alçı kalıbına bir ara frekans kalıp ters çevirme makinesiyle enjekte edin, çıkarın ve 5-10 dakika doğal olarak soğumaya bırakın ve sonra dökümden sonra tamamen su içerisinde soğutulur.

İşleme ve terbiye

Parlatma, cilalama, elmas seti vb. Sonra halkayı gövdeden kesin, kendi tasarımlarına ait bir halka tamamlanır.

Günümüzün son derece gelişmiş endüstriyel seviyesi yaşam kalitemizi büyük ölçüde artırdı, ancak insanların yaşam standartlarının sürekli iyileştirilmesi ile birçok insan çerez kesici ürünlerden yorulmaya başladı. 3D baskı endüstrisi gibi gelişen teknolojilerin gelişmesiyle kişiselleştirilmiş kişiselleştirme birçok sektörde bir trend haline geliyor.

Ürün gösterimi

3d baskı

 

Fabrika gösterisi

3d baskı

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Rm306, ZhiMei Uzay, 2. Yok., Lixin Rd, Fuyong Kasabası, Shenzhen, Çin, 518103

Email

info@rapiddirect.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-85276703

Business Phone : 86-0755-85276703

Çalışma zamanı :9:00-18:30(Beijing Saat)

contact us