3B Basımevi

Servis Detayları
Marka RapidDirect
Seri numarası Plastik
Menşei ülke Shenzhen Çin
Ödeme & teslimat koşulları
Fiyat teklifi tartışılabilir
Minimum sipariş 1
Ortalama teslim süresi pazarlık etmek
Ödeme şekli T / T, PayPal, Western Union, Visa

3D Baskı Teknolojisinin Avantajları

3d baskı

Ölçek ekonomileri, modern sanayi ekonomilerini destekleyen görünmez güçlerdir. Fabrikalar ve üretim hatları, modern sanayi toplumlarında seri üretimin özellikleridir. Tasarım ve üretime yapılan ilk yatırımı telafi etmek için, şirketin ilk yatırımdan yararlanmak için çok sayıda ürün satması gerekir. çeşitlilik.3D baskı, yeni ürünlerin piyasaya sürülme riskini ve maliyetini azaltan küçük parti ve kişiselleştirme ile karakterize edilir. Özel analizler sayesinde, 3D baskı teknolojisinin aşağıdaki avantajları içerdiğine inanıyoruz.

 

3D baskı tasarımının sonsuzluğu

Geleneksel üretim teknikleri ve zanaatkârlar sınırlı şekiller üretiyorlar ve şekil oluşturma kabiliyeti kullanılan araçlar ile sınırlı. Örneğin, geleneksel ahşap torna tezgahları yalnızca dairesel nesneler yapabilir, haddehaneler sadece freze bıçaklarıyla birleştirilmiş parçaları yapabilir ve kalıplama makineleri sadece yapabilir Kalıplanmış şekiller oluşturun. Ancak, 3D yazıcılar bu sınırlamaları aşabilir, devasa tasarım alanı açabilir ve geleneksel tekniklerle işlenmesi zor hatta imkansız ürünler üretebilir.

 

Ürün tasarımını iyileştirin

Prototip, tasarımcılar, mühendisler ve üreticilerin ürünün görünümünü ve hissini gerçekten deneyimlemek için birden fazla yinelemeden geçmesine yardımcı olan bir ürünün ilk taslağıdır. Geleneksel prototipler köpükten veya kilden elde yapılır ve kavramsal modeller tasarımcılar ve müşteriler arasında daha iyi iletişim kurulmasını sağlayan 3D baskı ile hızlı bir şekilde oluşturulur. Geleneksel endüstriyel imalatta, ürün üretildikten sonra bir tasarım konsepti kusurlu ise, işletmenin büyük miktarda atık malzeme maliyeti taşıması gerekir. Kavramsal modeller yapmak için 3D baskı teknolojisini kullanmak, ilk tasarımı hızla ayarlayabilir ve sürekli olarak iyileştirilebilir.

 

Montaj gerekli

3D baskı, işçilik ve nakliye maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilecek tek parça olma özelliğine sahiptir. Geleneksel seri üretim, endüstriyel zincirlere ve montaj hatlarına dayanmaktadır. Modern fabrikalarda, makineler daha sonra işçiler tarafından birleştirilen aynı parçaları üretir. Bir ürün ne kadar fazla bileşene sahip olursa, hem tedarik zinciri hem de ürün hattı o kadar uzun olacaktır ve montajı ve nakliyesi için o kadar fazla zaman ve maliyet gerekir. 3D baskının entegre şekillendirme özelliği, tedarik zincirini kısaltan ve işçilik ve nakliye maliyetlerinden tasarruf sağlayan yeniden birleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

Hammadde tasarrufu

Geleneksel metal işleme, şaşırtıcı miktarda atığa sahiptir ve bazı rafine ürünler hammaddelerin% 90'ının atılmasına neden olmaktadır. 3D yazıcıların atık miktarı önemli ölçüde azaltılacak. Baskı malzemelerinin ilerlemesiyle birlikte, 3D baskı " net şekillendirme " imalat daha ekonomik ve çevre dostu bir işleme yöntemi haline gelecektir.

 

Sonsuz malzemelerin kombinasyonu

Geleneksel üretim makinelerinin, kesme veya kalıplama sürecinde birden fazla ham maddeyi kaynatması zordur ve 3D baskı malzemeleri istenen performans yapılarını üretmek için keyfi bir şekilde birleştirilebilir. Örneğin, naylon-cam elyaf veya naylon-karbon elyaf kompozit malzeme naylonun mekanik özelliklerini iyileştirebilir ve nikel alaşımlı tozun içine% 50 titanyum metal ilave edilmesi performansı önemli ölçüde artırabilir. Halen, araştırmacılar karbon nanotüpler ve grafen gibi yeni kompozit malzemelerin araştırma ve geliştirmesini yürütmektedir.

Ürün gösterimi

3d baskı

 

Fabrika gösterisi

3d baskı

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Rm306, ZhiMei Uzay, 2. Yok., Lixin Rd, Fuyong Kasabası, Shenzhen, Çin, 518103

Email

info@rapiddirect.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-85276703

Business Phone : 86-0755-85276703

Çalışma zamanı :9:00-18:30(Beijing Saat)

contact us