3D Baskı Oyuncak

Servis Detayları
Marka RapidDirect
Menşei ülke Shenzhen Çin
Ödeme & teslimat koşulları
Fiyat teklifi tartışılabilir
Minimum sipariş 1
Ortalama teslim süresi pazarlık etmek
Ödeme şekli T / T, PayPal, Western Union, Visa

3D Baskı İşlemi Açıklaması

3d baskı

Dilim süreci

Dilim süreci nedir? Dilimleme, temel olarak 3B modelinizi parçalara ayırmak, yazdırma yolunu tasarlamak (doldurma yoğunluğu, Açı, kabuk vb.) Ve dilimleme dosyasını saklamaktır. Gcode, 3D yazıcıların doğrudan okuyabileceği ve kullanabileceği bir dosya formatıdır. Ardından, 3D yazıcı kontrol yazılımı aracılığıyla. Gcode dosyası yazıcıya gönderilir ve 3D yazıcının parametreleri kontrol edilir. Hareket baskı işlemini tamamlar. Aslında bir 3B yazıcı ile iletişim kurar.

Baskı süreci

3D yazıcıyı, veri hattı, SD kart vb. Yoluyla, STL dilim Gcode dosya modellerini 3d yazıcıya aktarın. Aynı zamanda, 3d baskının içine koyun   Materyaller ve hata ayıklama baskı platformu, yazdırma parametrelerini ayarlayın, ardından yazıcı çalışmaya başlar, malzeme, tabaka ile tabaka arasında bağlanma için özel tutkal yoluyla tabakaya göre baskı yapar ve enine kesit tasarımına göre, sonunda tabaka biriktirir Katmana göre. Tıpkı bir ev inşa etmek gibi, tuğla katmanını da katmana koymak, ancak birikimden sonra, stereo evine gelir. Sonunda, katmanlama, yapıştırma ve istifleme ile komple bir nesne ortaya çıkar. 3D yazıcı ile geleneksel yazıcı arasındaki en büyük fark, " mürekkep " kullanır gerçek hammadde.   3B yazıcı işini tamamladıktan sonra nesneyi çıkarın ve işlem sonrası yapın. Örneğin, bazı askıya alınmış yapılar yazdırılırken, askıya alınmış parçaların basılmasından önce bir destekleyici yapı kaldırılmalıdır. Bu nedenle, yedeklemenin bu kısmının işlem sonrası için kaldırılması gerekir.

 

Bitirme işlemi

Bazen 3B basılı nesneler parlatma gerektiren pürüzlü yüzeylere (SLS metal gibi) sahiptir. Parlatma yöntemleri fiziksel parlatma ve kimyasal parlatmadır. Genellikle zımpara ve boncukla püskürtme ve buharla yumuşatmadır.

Ayrıca, 3DP   baskı teknolojisi birden fazla renkli baskı elde edebilir, diğerleri genellikle yalnızca tek bir renk basabilir.   Bazen ABS plastik, ışığa duyarlı reçine, naylon, metal vb. Gibi basılı nesnelerin renklendirilmesi gerekir. Farklı malzemeler farklı pigmentlere ihtiyaç duyar.

Diğer işlemler için, 3d baskı tozu malzemelerinin işleminin tamamlanmasından sonra, kalıplama mukavemetini arttırmak ve statik ayar, zorla kürleme, toz giderme, kaplama dahil olmak üzere kalıbın muhafaza süresini uzatmak için bazı takip işlem önlemleri gerekir. Baskı işleminden sonra, baskı kalıbının bir süre bekletilmesi gerekir, böylece oluşturulan toz ve bağlayıcı, özellikle alçı veya çimento ile toz halinde, çapraz bağlama reaksiyonu, moleküler etkileşim kuvveti vb. ile tamamen iyileştirilebilir. Ana bileşen olarak.  

Formasyonun birinci koşulu, toz ve su arasındaki sertleşmedir ve daha sonra bağlayıcı parçanın güçlendirici etkisi, belirli bir durma süresinin nihai biçimlendirme etkisi üzerinde önemli bir etkisi vardır. Kalıp başlangıç ​​sertliğine sahip olduğunda, ısıtma, vakumla kurutma, ultraviyole ışınlama vb. Gibi farklı kategorilere göre kuvveti daha da güçlendirmek için ek önlemler uygulanabilir. Bu işlemin tamamlanmasından sonra, hazırlanan kalıp nispeten sert bir dereceye sahiptir. bu nedenle, yüzeydeki diğer tozların temizlenmesi, çevresindeki tozun çoğunun bir fırçayla süpürülmesi ve kalan tozun mekanik titreşim, mikrodalga titreşim, farklı yönlere esen rüzgar vb. ile giderilmesi gereklidir. saçılan tozu çözen, ancak katılaşmış kalıbı çözmeyen özel bir çözücüye daldırılır. Fazla tozu gidermek amacına ulaşabilir.

Bitmiş toz giderme kalıbı için. Özellikle alçı esaslı, seramik esaslı ve diğer kolayca su emici kalıplardan yapılmış malzemelerdir. Uzun süreli koruma problemini göz önünde bulundurmak gerekir, ortak yöntem kalıp dışına su geçirmez sertleşen bir tutkal tabakası fırçalamak, yoğunluğunu arttırmak, önlemek bibulous ve abate yüzünden. Veya kalıbı epoksi reçinesi, siyanoakrilat, erimiş parafin mumu vb. Gibi koruyucu bir polimere daldırın ve son kalıp su geçirmez, güçlü, güzel ve kolayca deforme olmaz.  

 

3D Baskı Ürün Gösterisi

3d baskı

 

Fabrika gösterisi

3d baskı

 

 

 

 

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Rm306, ZhiMei Uzay, 2. Yok., Lixin Rd, Fuyong Kasabası, Shenzhen, Çin, 518103

Email

info@rapiddirect.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-85276703

Business Phone : 86-0755-85276703

Çalışma zamanı :9:00-18:30(Beijing Saat)

contact us